Номінація "Географія" (2019)

Інформація про розподіл учасників зонального туру номінації «Географія»

Учасники заочного етапу ІІ туру конкурсу
РЕЗУЛЬТАТИ ДРУГОГО (ОБЛАСНОГО) ТУРУ ВСЕУКРАЇНСЬКОГО КОНКУРСУ
«УЧИТЕЛЬ РОКУ - 2019» В НОМІНАЦІЇ "ГЕОГРАФІЯ"
 

Завершено заочний етап обласного туру конкурсу
Впродовж місяця члени фахового журі конкурсу (в складі чотирьох чоловік) оцінювали відеозаписи уроків конкурсантів з номінації «Географія».
У конкурсних випробуваннях брали участь педагоги різних категорій – молоді та креативні, досвідчені та впевнені. Перед членами журі постало питання виявити справжніх агентів змін: учителів, які орієнтуються на компетентнісну школу, тому вони додатково переглядали відеорезюме учасників конкурсу, де конкурсанти розповідали про свої професійні здобутки, мотивацію до участі у змаганні, а також про освітній заклад, в якому працюють. На думку членів журі всі учасники конкурсу продемонстрували високу фахову майстерність, використовували інноваційні форми і методи, реалізовували сучасні підходи до навчання, формували наскрізні змістові лінії та ключові компетентності.
Деякі вчителі в ході уроку використовували елементи STEM-технологій, що дало змогу створити для учнів можливість бути дослідниками, зацікавленими у власній освіті. В центрі уваги STEM-методики знаходиться практичне завдання чи проблема, тому учні вчились самостійно знаходити шляхи вирішення означених проблем, аналізувати, робити висновки.
Всім конкурсантам на уроці вдалося створити атмосферу довіри, коли учитель перетворювався на справжнього модератора освітньої траєкторії. Всі педагоги надзвичайно цікаві і думають у категоріях ціннісних орієнтирів. На жаль, не всі конкурсанти змогли повністю розкрити свій потенціал і журі має надію побачити це під час проведення практичної роботи на відбірковому турі.
Вітаємо конкурсантів! Бажаємо оптимізму, натхнення та успіхів у подальших конкурсних випробуваннях! Величезна подяка членам фахового журі за професіоналізм та об’єктивність!
Запрошуємо до відбіркового етапу другого (обласного) туру конкурсу «Учитель року-2019» в номінації «Географія» 31.01.2019 року з 9.00 до 15.00 до Комунального закладу «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Запорізької обласної ради, корпус 1.
Відповідальний за номінацію «Географія» Стрижак Микола Миколайович
Заочний етап
Зведена відомість оцінювання конкурсного випробування «Відеозапис уроку»

31 січня 2019 року на базі КЗ «ЗОІППО» ЗОР відбувся відбірковий етап другого (обласного) туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2019» з номінації «Географія». У заочному турі брали участь 7 педагогів, що стали переможцями зонального туру. Це вчителі з Бердянська, Енергодара, Запоріжжя (Заводського, Комунарського районів міста) та Якиміського, Більмацького і Вільнянського районів області.
Під час конкурсного випробування «Практична робота» члени фахового журі оцінювали методичну компетентність, реалізацію наскрізних змістових ліній, спрямованість обраних технологій, методів, форм, прийомів роботи на розвиток конкретної навички або конкретного вміння та їхню доцільність з урахуванням вікових особливостей учнів. Конкурсанти продемонстрували вміння добирати доцільні форми, методи, прийоми роботи та засоби організації освітнього процесу, підбирати картографічний матеріал за темою дослідження для пояснення й оцінювання географічних явищ, процесів, встановлення причино-наслідкових зав’язків, аналізу діаграм, статистичних даних.
Фахове журі конкурсу відмітили високий професійний рівень підготовки вчителів: володіння сучасними інформаційно-комунікаційними технологіями, глибоке знання фактичного матеріалу, вправне користування сучасними методиками навчання географії, креативність у підборі форм організації навчального процесу.
Але, оскільки географічна компетентність проявляється в реальних життєвих ситуаціях, журі рекомендує конкурсантам для реалізації компетентнісного підходу в навчанні більше використовувати моделювання життєвих ситуацій. Для цього можна ширше використовувати дані ЗМІ про події в світі, пояснювати їх із залученням досліджуваних географічних знань. Взяти на замітку «Принцип 20/80» - закон Парето, значення якого просте: «80% результату дають 20% зусиль. Решта 20% результату досягаються шляхом 80% зусиль». Це означає, що 80% пройденого навчального матеріалу використовується при проходженні 20% нового. І навпаки - 20% вже вивченого необхідні при вивченні 80% нових фактів і даних.
Бажаємо успіхів, наснаги і перемоги конкурсантам у підсумковому (очному) етапі!
Фахове журі конкурсу
Відбірковий етап
Протокол оцінювання конкурсного випробування "Тестування з фахової майстерності"
Зведена відомість оцінювання конкурсного випробування «Практична робота»

Підсумковий етап
Зведена відомість оцінювання конкурсного випробування «Дослідження»
Зведена відомість оцінювання конкурсного випробування «Методичний практикум»
Зведена відомість оцінювання конкурсного випробування «Урок» 
Рейтинговий лист заочно-відбіркового етапу

Немає коментарів:

Дописати коментар