"Основи здоров'я" (2019)


Інформація про розподіл учасників зонального туру номінації «Основи здоров’я»
Учасники заочного етапу ІІ туру конкурсу

Для учасників конкурсу "Учитель року – 2019" в номінації "Основи здоров'я" також інформація у Блозі методичного об’єднання вчителів основ здоров’я Запорізької області. 
РЕЗУЛЬТАТИ  ДРУГОГО (ОБЛАСНОГО) ТУРУ ВСЕУКРАЇНСЬКОГО КОНКУРСУ
«УЧИТЕЛЬ РОКУ - 2019»  В НОМІНАЦІЇ
«ОСНОВИ ЗДОРОВ'Я» 
Завершено заочний етап обласного туруконкурсу
Впродовж місяця члени фахового журі оцінювали відеозаписи уроків основ здоров’я, які надали конкурсанти. Саме у такому форматі десять кращих педагогів Запорізької області демонстрували свою професійну компетентність та власні методичні здобутки.
Серед позитиву члени журі відмітили наступне:
- більшість уроків педагоги провели у тренінговій формі, що сприяло використанню інтерактивних методів роботи;
- на уроках пропонувалися компетентнісно орієнтовані завдання;
- педагоги на високому рівні володіють державною мовою.
Поряд з цим були і недоліки:
- частина уроків не відповідала програмному змісту;
- більшість педагогів не може позбутися авторитарного стилю спілкування з учнями;
- у представлених уроках відсутній диференційований та індивідуальний підхід.
Величезна подяка членам фахового журі за професіоналізм та об’єктивність!
Бажаємо конкурсантам успіхів і перемоги у подальших конкурсних випробуваннях та чекаємо зустрічі з ними на відбірковому етапі другого (обласного) туру конкурсу «Учитель року - 2019» (номінація «Основи здоров’я»), який відбудеться 31.01.2019 року з 8.00 у Запорізькій гімназії № 107 Запорізької міської ради Запорізької області (Комунарський район, проспект 40-річчя Перемоги, 59).
Він включатиме такі конкурсні випробування:
1. Тестування з фахової майстерності.
2. Практична робота з фахового предмета.
Голова журі Півненко Юлія Володимирівна
Заочний етап
Зведена відомість оцінювання конкурсного випробування «Відеозапис уроку»
31 січня
Сьогодні видався складний, але надзвичайно продуктивний день. У Запорізькій гімназії № 107 відбувся відбірковий етап обласного туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року - 2019» у номінації «Основи здоров’я». Переможці зонального туру взяли участь у двох випробуваннях: «Тестування з фахової майстерності» та «Практична робота». Результати тестування підтвердили, що більшість конкурсантів мають досить високий рівень теоретичних знань з предмета та методики його викладання.
Далі на педагогів чекало ще складніше випробування – «Практична робота». Конкурсанти за 15 хвилин мали продемонструвати увесь арсенал інтерактивних методів навчання, якими вони володіють для формування в учнів предметних та ключових компетентностей. Складно було і членам журі за такий обмежений час побачити всю багатогранність особистості кожного педагога.
За конкурсний день склалася мозаїка сучасних, неповторних фрагментів уроку основ здоров’я. У кожному була своя «родзинка»:
- з чинниками, що впливають на показники здоров’я людини, методом шести капелюхів знайомила учнів 9 класу Бондаренко Юлія (Токмацький район);
- переконала п’ятикласників у власній унікальності у процесі виготовлення витинанок Швець Ірина (м. Пологи);
- вдало використала життєвий досвід учнів 5 класу під час вивчення теми «Інфекційні та неінфекційні захворювання» Гоголенко Оксана (м. Запоріжжя);
- методом «методичної вертушки» Прус Світлана (м. Запоріжжя) нагадала шестикласникам принципи харчування;
- викладаючи «доріжки», учні 6 класу разом з Лашиною Юлією (м. Запоріжжя) розмірковували про вплив техногенного середовища на здоров’я людини;
- грали в інтелектуальні «хрестики – нулики» разом з Науменко Ганною (м. Мелітополь) учні 7 класу;
- вчилися діяти разом, будуючи вежу, учні 8 класу разом з Нечет Оленою (Біленьківська СР);
- вдало організувала роботу восьмикласників у групах під час ознайомлення з харчовими отруєннями Приходько-Литвин Лариса (м. Енергодар);
- Косман Анастасія (м. Запоріжжя) запропонувала учням 5 класу вправи для розвитку пам’яті. Коли фрагмент уроку закінчився, учні ще деякий час не відпускали учителя, бо їм так багато ще треба було розповісти!
Бажаємо всім учасникам вірити в себе та у свої сили! Подальших Вам успіхів і здобутків!
Особлива подяка педагогічному колективу Запорізької гімназії № 107 (директор – Ємельянова Галина Вікторівна) за створення теплої атмосфери та комфортних умов для проведення конкурсу!
Голова журі Півненко Юлія Володимирівна
Відбірковий етап
Протокол оцінювання конкурсного випробування "Тестування з фахової майстерності"
Зведена відомість оцінювання конкурсного випробування «Практична робота»
Рейтинговий лист заочно-відбіркового етапу
Підсумковий етап
Обласний етап конкурсу почався!
Перший день сповнений хвилюваннями, сподіваннями та очікуваннями.
П’ять кращих учителів предмету «Основи здоров’я» Запорізької області демонстрували здатність організовувати дослідницько-пошукову діяльність під час конкурсного випробування «Проект».
За результатами жеребкування визначилася проблема: «Індивідуально-диференційований підхід у викладанні предмету «Основи здоров’я». Упродовж двох годин конкурсанти працювали над створенням власного проекту. Обрані теми вразили членів фахового журі різноманітністю та креативністю.
Косман Анастасія у проекті «Знання – це скарб, а вміння вчитись – ключ до нього» розкрила необхідність учитися упродовж життя.
Проект, створений Прус Світланою «Чи кожен сам творець свого майбутнього?», мав на меті розкрити в учнів індивідуальні здібності та допомогти їм обрати життєвий шлях.
У проекті «Шкідливі звички, чи життя у своє задоволення?» Швець Ірина торкнулася актуальної проблеми підліткового середовища.
Лашина Юлія проектом «Ідеали краси і здоров’я» переконувала учнів восьмих класів у тому, що краса – це не лише зовнішність людини, але і її внутрішній світ.
Надзвичайно актуальної проблеми рециклінгу торкнулася у проекті «Земля – наш дім» Науменко Ганна.
Дякуємо нашим конкурсантам за позитивні емоції та професіоналізм.
Перше випробування пройдено…
Зведена відомість оцінювання конкурсного випробування «Проект» 
27.02.2019  Прожито ще один конкурсний день.
Сьогодні у випробуванні «Методичний практикум» учасники демонстрували свою здатність формувати в учнів уміння і навички самостійно зберігати та зміцнювати здоров’я, організовувати роботу з відпрацювання практичних дій. Обираючи вікову категорію, вчителі надали перевагу викладанню предмету «Основи здоров’я» у 7 і 8 класах.
Під час розроблення плану-конспекту уроку у формі соціально-просвітницького тренінгу конкурсанти продемонстрували достатній рівень професійних знань, здатність до застосування й моделювання цікавих та нестандартних форм і методів роботи з учнями.
Завтра на вчителів очікує заключне випробування «Урок».
Бажаємо успіху! 
Зведена відомість оцінювання конкурсного випробування «Методичний практикум»
Третій день конкурсу видався найскладнішим і найяскравішим
 Отримані напередодні теми уроків для третього випробування забезпечили безсонну ніч конкурсантам, адже зранку необхідно було продемонструвати членам журі оригінальність та нестандартність педагогічного мислення, різноманітність інноваційних методів та прийомів, уміння діяти у компетентнісному полі Нової української школи.
І їм це вдалося! Учасники майстерно продемонстрували переваги тренінгової технології.
Учні п’ятого класу разом з Лашиною Юлією Володимирівною вчилися висловлювати почуття та емоції у командній грі й були задоволені отриманими солодкими подарунками.
Шестикласники із Косман Анастасією Анатоліївною дізналися про виправдані і невиправдані ризики у щоденному житті та вчилися їх оцінювати. І учнів, і членів журі конкурсантка вражала доречними і несподіваними «wow-ефектами».
З правилами пожежної безпеки у школі семикласників ознайомлювала Прус Світлана Георгіївна. Учням сподобалось не лише працювати в групах, розігрувати сценки, а й формулювати запитання один одному та оцінювати відповіді на них.
Екологічні проблеми навколишнього середовища м. Запоріжжя детально розглянули учні восьмого класу разом із Швець Іриною Володимирівною. У результаті кожен учень замислився над тим, що він особисто може зробити для покращення екології своєї оселі та рідного міста.
Переконувала дев’ятикласників у важливості рухової активності та її впливі на фізичне, психологічне та соціальне благополуччя людини Науменко Ганна Олександрівна. Цей урок вирізнявся яскравістю і різноманіттям сучасних інтерактивних прийомів: «Цікава рулетка», «Доміно», «Інтелект-карта». На завершення всі учні стали володарями Оскара за позитивне ставлення до свого здоров’я.
Ми щиро вдячні педагогічному і учнівському колективу Запорізької гімназії № 107 Запорізької міської ради Запорізької області (директор Ємельянова Галина Вікторівна) за створення комфортних умов для проведення конкурсних уроків і надійну співпрацю!
Знайомство вчителів Запорізької області з учнями гімназії було яскравим і неповторним!
Ми пишаємося найкращими вчителями предмету «Основи здоров’я» Запорізької області і зичимо міцного здоров’я, підкорення нових вершин та невтомності на шляху професійного зростання!
Зведена відомість оцінювання конкурсного випробування «Урок»
Рейтинговий лист підсумкового етапу
Фотоальбоми: 26.02.2019
 
 
Немає коментарів:

Дописати коментар